Archives

NA ZAJĘCIACH…

Zajęcia w The Lemon Tree to więcej niż nauka angielskiego. To styl życia. To relacja z nauczycielem. To dbanie o potrzeby. Zespół lektorski The Lemon Tree to ludzie z pasją. Kochamy uczyć i pracować z ludźmi. Znamy się na tym. Dlatego tyle uśmiechów i takie efekty! Nie uczysz się u nas? Spróbuj! Co Ci szkodzi?! […]

Categories:

Emocje

Teatrzyki językowe, role-plays, TPR (metoda nauki języka angielskiego polegająca na użyciu ruchu i mowy ciała: Total Physical Response) – to wszystko jest nierozłączną częścią naszych zajęć. Wcielenie się w inne osobowości uwalnia blokady językowe. Ukrycie twarzy za pacynką także pomaga ośmielić uczniów. Zależy nam abyście mówili po angielsku i jeśli trzeba stanąć na głowie, aby […]

Categories:

Art

Na zajęciach staramy się aktywnie używać języka angielskiego. Najpierw poznajemy słownictwo oraz struktury gramatyczne, robimy ćwiczenia, a potem- używamy języka angielskiego! Tworzymy krzyżówki, układamy piosenki, dajemy instrukcje, jak zrobić koktail truskawkowy, komentujemy pokazy mody. Dzięki praktycznym zajęciom i wykwalifikowanym lektorom umiemy umiemy mówić po angielsku!

Categories:

Jenga

Nawet starsza młodzież bywa małomówna. Dlatego staramy się uatrakcyjnić zajęcia komunikacyjne. Na klockach popularnej gry ‘Jenga’ umieściliśmy tematy do dyskusji. Każdy kursant wyjmując klocek z wieży, losuje tym samym swój temat wypowiedzi!

Categories:

Smaki

Nie można nauczyć młodzieży smaków i zapachów ‘na sucho’. Zadbaliśmy o rekwizyty! Słodki, gorzki, cierpki, kwaśny- wszystko czujemy, trawimy, mówimy i – zapamiętujemy. Bo o to chodzi w nauce języka- aby jak najskuteczniej zapamiętać frazy i słówka; aby ich używać; aby rozumieć. Ślinka Ci cieknie? Przyjdź do nas! To tylko jedne z niebanalnych zajęć!

Categories:

DIY

Nasze zajęcia są zawsze starannie przygotowane. Oprócz gotowych materiałów, które można kupić w renomowanych sklepach, nasza kadra zbiera się wieczorami aby przygotować coś EXTRA! I tak powstają jedyne i niepowtarzalne pomoce naukowe zachęcające dzieci do skuteczniej komunikacji w języku angielskim. Wiemy jak pomóc w pozbyciu się barier językowych.

Categories:

Kalambury

Kto mówił, że powtórka materiału musi być zrobiona za biurkiem i nad książką? Nuda! Zanim zaczniemy nową partię materiału, zdarza się nam usiąść na ławeczce pod szkołą i zagrać w językowe kalambury ćwicząc znajomość słówek z poprzednich zajęć. Wygrani dostają lody! A kto wygrywa? Każdy!

Categories:

Halloween

Halloween – amerykańskie święto duchów, które obce jest naszej kulturze. Postanowiliśmy przybliżyć je trochę dzieciom. Podczas imprezy kostiumowej przeprowadziliśmy wiele gier, konkursów, zadań artystycznych oraz tanecznych. Wszystkie zrobione cuda dzieci mogły zabrać do domu. To była świetna zabawa!

Categories:

Egg Drop

Egg project to zajęcia, podczas których ćwiczymy rozumienie poleceń oraz ich wydawanie. Dzieci pracują w 2 drużynach i w oparciu o podane materiały budują ‘ochraniacz’ dla jajka, które potem zrzucą z 1 piętra szkoły. Wygrywa zespół, który zachowa jajo w całości. Zajęcia uczą pracy w grupie. Posługujemy się frazami takimi jak: cut, pass, fold, cover, […]

Categories:

Street Gallery

Starszą młodzież zapraszamy do galerii! Rozmawiamy o sztuce, interpretujemy fotografię i obrazy. A potem ciastko i sok! Wszystko w języku angielskim. Z native speakerem!

Categories: