Andrzej

Andrzej Kuliński

 

Decyzję o zostaniu nauczycielem angielskiego podjąłem dość wcześnie, bo w gimnazjum. Wtedy też zacząłem udzielać pierwszych korepetycji rówieśnikom i młodszym koleżankom i kolegom. Co najważniejsze, miałem również przywilej uczęszczania na darmowe dodatkowe zajęcia, co najprawdopodobniej zaważyło na mojej przyszłości.

 

Dorosłem w przeświadczeniu, że nasze losy zależne są nie tylko od naszej ciężkiej pracy i dyscypliny, ale od przypadku i decyzji, które często ktoś podejmuje za nas. Wierzę jednak, że wiedza jest narzędziem, które poszerza nasze pole wolności. Mam tę myśl zawsze z tyłu głowy zarówno jako nauczyciel, jak i działacz społeczny.

 

Nie stosuję ocen, testów ani systemów kar i nagród. Co więcej, staram się uczulać moich uczniów i uczennice, aby nie byli oceniający wobec samych siebie. Zależy mi, aby moje zajęcia nie ograniczały się wyłącznie do angielskiego, ale też wyrabiały dobre relacje ze zdobywaniem wiedzy oraz zachęcały do pracy na charakterem.

 

Oprócz prowadzenia zajęć w The Lemon Tree jestem działaczem w Autonomicznej Przestrzeni Edukacyjnej oraz uczę w Wielokulturowym Liceum Humanistycznym im. Jacka Kuronia. Pracowałem również w świetlicy środowiskowej na Białołęce.

Poza nauczaniem podnoszę ciężary, trenuję boks tajski oraz wychowuję psa – Koskę.

Categories: