OBOZY LETNIE 2024

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Tak, mamy jeszcze kilka miejsc na naszych letnich obozach 2024!

Na tej stronie znajdziesz:

– opis lokalizacji

– info o programie

– ceny

– terminy turnusów

– link do formularza zapisu (na dole strony)

Kto może jechać?:

Dzieci i młodzież w wieku  7-17 lat będąca gotowa na przygodę z nami.

Przed zapisem dziecka na wyjazd koniecznie przeczytajcie nasz regulamin oraz artykuł z zakładki aktualnościhttps://obozydemokratyczne.pl/czy-moge-wyslac-dziecko-na-oboz_1/

Czas trwania obozu: Do wyboru macie aż 5 turnusów: 8, 9  lub 14 dniowe.

Ilość miejsc: 45

Lokalizacja:  Danków, woj. zachodniopomorskie, Polska – piękne miejsce położone wśród drzew, gdzie śpiew ptaków budzi o poranku a głodny szop nie daje zasnąć nocą… – zupełnie serio! W pobliżu Jezioro Wielgie, w którym potrafimy pływać całe dni!

Zakwaterowanie: Ośrodek Łubu Dubu: pensjonat oraz namioty.

W pensjonacie mieszkamy w dużych, widnych pokojach 2-6 osobowych. Większość z nich ma własną łazienkę, ale są i takie, które współdzielą jedną na korytarzu. Część pokoi ma balkony, są także apartamenty z kuchnią i wyjściem bezpośrednio do lasu.

Tuż przy restauracji i basenie, w sosnowym zagajniku mamy rozstawione nasze przestronne namioty Quechua Arpenaz 4.2 F&B. Każdy namiot ma dwie komory sypialne, w których przygotowaliśmy wygodne, grube materace i pościel. Przedsionek ze stolikiem, lampą, dywanem daje przestrzeń na walizki, torby itd. Sanitariaty znajdują się niedaleko namiotów: natryski, toalety oraz sauna. Zobacz jak one wyglądają:  https://www.facebook.com/obozydemokratyczne/posts/707625854503390

Do dyspozycji wszystkich jest stołówka z dostępnymi bez ograniczeń zimnymi i ciepłymi napojami (tylko z gorącą czekoladą apelujemy o rozsądek), sala konferencyjna, sala kominkowa i kuchnia. W ciepłe dni pluskamy się w basenie, a w chłodniejsze wieczory czasem grzejemy się w saunie.

Zobacz naszą bazę: http://www.osrodeklubudubu.pl/

Wyżywienie: 4 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. To menu dzieci będą pamiętać długo… Kuchnia francuska (croissanty wytrawne i na słodko), kuchnia włoska (oczywiście pizza!), kuchnia polska (wariacje na temat pierogów), kuchnia turecka (falafele, kebaby, pasta z bakłażana). A to tylko niektóre z dań jakie serwują nam gospodarze!

Transport: To się jeszcze okaże 🙂 wolelibyśmy PKP bo to wygodniejsze dla dzieci, ale może być też autokar. Czekamy na potwierdzenie rozkładu jazdy pociągów na lato…

Jakie są Obozy Demokratyczne?

Jesteśmy uważnymi, pomysłowymi dorosłymi i lubimy spędzać czas z dziećmi. Słuchamy, wspieramy, towarzyszymy. Program obozów to w dużej części przygotowany przez nas pakiet propozycji aktywności, ale także otwarta przestrzeń i gotowość na spontaniczne działanie i dopasowywanie zajęć do pomysłów i potrzeb dzieci.

Obozy Demokratyczne to struktura oraz swobodna zabawa. Każdy z naszych obozów daje dziecku możliwość samodzielnego wyboru zajęć, w jakich chce uczestniczyć. Mamy w programie ponad 20 różnych aktywności na każdy dzień. Na które pójdzie Twoje dziecko? Nie wiem. Oni sami decydują! Poniżej niektóre z nich:

ZAJĘCIA:

WODNE

Kajaki, nauka pływania, materace, wodne polo i uwielbiane przez wszystkich SUPy!!!

ROWEROWE

Wycieczki po lesie, oraz do sklepu po różne uwielbiane przez dzieci i znienawidzone przez kadrę dobra…

SPORTOWE

Siatkówka, balonówka, football, koszykówka, tenis stołowy, joga, piłkarzyki, kabaddi, baseball oraz wiele, wiele innych. Boiska sportowe znajdują się niedaleko naszego ośrodka.

DYSKUSYNJE

Panele dyskusyjne bez taboo przy filiżance gorącej czekolady.

MUZYCZNE

Tłumaczenie i interpretacja piosenek anglojęzycznych, wieczorne czytanie poezji do wybranych melodii, improwizacja aktorska, relaksacyjne brzdąkanie na ukulele.

ELEKTROTECHNIKA

Lutownica, kalafonia i cyna oraz cała masa kręcących się, piszczących, bzyczących, świecących i migających elementów, z których budujemy urządzenia elektryczne. Do tej pory powstały miecze świetlne, elektryczne samochody, a nawet wyrzutnia do samolotów papierowych i laserowe pistolety.

ARTYSTYCZNE

Tworzenie odlewów  gipsowych, maskotek, bransoletek z modnych koralików, filcowych podstawek, świec żelowych, glinianych rzeźb, szycie maskotek i poduszek, szydełkowanie, makramy, tworzenie własnych owijek do żywności i eko-woreczków na zakupy oraz wiele innych!

MAJSTERKOWANIE

Nauka obsługa narzędzi i elektronarzędzi oraz samodzielnego radzenia sobie z drobnymi domowymi naprawami.

FILMOWE

Uczestnicy tworzą scenariusz filmowy i kręcą własną produkcję. Pod opieką charakteryzatora tworzą wspaniałe makijaże, twarze, maski, odlewy i … rany!

EXTREME

Bieg z przeszkodami Wolf Race, slackline.

TANECZNE

Wyginamy śmiało ciało przy dobrej muzie, czyli Just Dance- swobody taniec z aplikacją na rzutniku.

GRY

Zajęcia gier przeróżnych: począwszy od gier planszowych przez dłuuugie sesje RPG, pokera, brydża i szachy.

A co jeśli ktoś nie ma ochoty brać udziału w zorganizowanych zajęciach?

Swobodna zabawa to naszym zdaniem jedna z najbardziej wartościowych form aktywności. Dzieciaki rozwijają dzięki niej wyobraźnię, uczą się sprawdzać gdzie leżą ich granice oraz jak zadbać o siebie. Także wtedy gdy oznacza to odrobinę nudy i krótką drzemkę na hamaku- blisko osoby dorosłej, bez elektroniki.

Terminy turnusów i ceny:

➡️Turnus 1: 23.06-30.06.2024 r. (8 dni) – zapisy na listę rezerwową- 

-w pensjonacie: 2290zł

-w namiocie: 2090zł

➡️Turnus 2: 30.06-13.07.2024 r. (14 dni) – zapisy na listę rezerwową- 

-w pensjonacie: 3890zł

-w namiocie: 3590zł

➡️Turnus 3: 13.07-21.07.2024 r. (9 dni) – zapisy na listę rezerwową- 

– w pensjonacie: 2490zł

– w namiocie: 2290zł

➡️Turnus 4: 21.07-3.08.2024 r. (14 dni) – ostatnie 1 miejsce!

– w pensjonacie: 3890zł

– w namiocie: 3590zł

➡️Turnus 5: 3.08-10.08.2024 (8 dni) – zapisy na listę rezerwową- 

– w pensjonacie: 2290zł

– w namiocie: 2090zł

Aby wziąć udział  w rekrutacji, wypełnij poniższy formularz: 

https://docs.google.com/forms/d/19QPG1mQLbVfb-pPmKEwo-DQ86iJrd1c-k9fV3x-pYDQ

Masz pytania?  Zadzwoń do nas!

Dariusz Napora: 889 859 876

Magda Napora: 506 118 188