Zanurz się!

Sytuacja, w której jesteś w kontakcie z językiem obcym przez kilka godzin dziennie. To najszybszy i najbardziej efektywny sposób nauki języka.

Jak go osiągnąć?

-Wyjedź na pół roku do kraju, w którym będziesz musiał używać języka obcego (zadziała tylko jeśli nie będziesz robić zakupów w supermarketach tylko w małych sklepikach:-) )

-Znajdź chłopaka lub dziewczynę, która mówi tylko w języku, którego chcesz się nauczyć;

-Zacznij pracować z ludźmi, którzy komunikują się w Twoim wymarzonym języku…

-Jeśli żadna z powyższych opcji nie jest dla Ciebie osiągalna w tej chwili zafunduj sobie ‘full immersion’ w wersji DIY.

-Facebook, YouTube, Instaram itd. Korzystając z mediów społecznościowych możesz zorganizować sobie kontakt z dowolnym językiem w jego najbardziej autentycznej formie tj. komunikując się z ludźmi, którzy używają go na co dzień.

Żeby imersja odbyła się w jeszcze bardziej efektywny sposób postaraj się odnaleźć obcojęzyczne grupy lub twórców związanych z Twoimi zainteresowaniami.

Lubisz gotować i chcesz uczyć się hiszpańskiego proszę:
>KLIKNIJ<
A może nauka wizażu po włosku?
Tadam: >KLIKNIJ<

W necie jest wszystko!!! Oczywiście najłatwiej jest z angielskim bo ok. 50% treści w Internecie powstaje właśnie w tym języku️️

Ale jeśli zażyczysz sobie posłuchać o testach samochodów po tajsku wystarczy, że wpiszesz ten właśnie temat do translatora, który wyrzuci coś takiego: การทดสอบรถยนต์

Potem wklejasz tę treść do wyszukiwarki i już jest: >KLIKNIJ<

Jeśli chcesz poprawić swoją wymowę lub płynność wypowiedzi, masz poczucie, że potrzebujesz więcej ‘osłuchania’ albo chcesz więcej pisać w języku, którego się uczysz media społecznościowe są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zacznij od słuchania, czytania i oglądania a po jakimś czasie, kto wie… może nawet odważysz się zacząć tworzyć własne treści?

Oczywiście kontaktu z żywym człowiekiem ‘Social Media’ nie zastąpią. Nauczyciel jest w stanie na bieżąco zwracać uwagę i korygować Twoje błędy. Jeśli szukasz nauczycieli, którzy zrozumieją Twoje potrzeby i dostosują do nich treść zajęć daj znać www.tlt.com.pl.